تبلیغات
نوشته های آزاد

سخنی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف 
 یابن الحسن، ای باعث ایجاد هستی      امیـر  کـاروان  می پـرستـی
اگـر چـه  مـن  غـلام  رو سیاهـم           خجل هستم  از این خواری و پستی
چـه سازم نـزد  مولا  گـر  بگویـی           چـرا قلـب  مـرا هـر دم شكستـی
اگـر دستـم  بگیـری  بـا  نگاهـت             كنـم بـا نـاز تـو  همـواره  مستـی
تـو را مـن بهر كار خویش  خواهم            تـو را نشناختم آن سان كـه هستی

نویسنده: بنیامین

پیشگیری و درمان ترک پا

ترک پا در نتیجه تماس زیاد پوست کف پا با محیط ایجاد می شود و ناحیه کف پا بیشتر از سایر بخش ها در معرض آسیب است.

 

پوست به ترتیب از بیرون به داخل، از سه لایه اپیدرم، درم و چربی زیر پوست تشکیل شده است که در بعضی از مناطق بدن، ضخامت این لایه ها متفاوت است.

در کف دست و پا، ضخامت لایه اپیدرم یا شاخی پوست زیاد است و بر عکس در نواحی از پوست مانند پلک، ضخامت این لایه بسیار کم است.

ترک پا در نتیجه تماس زیاد پوست کف پا با محیط ایجاد می شود و ناحیه کف پا بیشتر از سایر بخش ها در معرض آسیب است.نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

بررسی آماری خشونت در قرآن و کتاب مقدس

یوزف راتسینگر یا همان پاپ بندیکت شانزدهم ، از ابتدای کسب مقام پاپی تا کنون ، بارها مستقیم و غیر مستقیم اسلام را به دین خشونت متهم کرده است. این گونه اظهارات وی البته بیش از آن که به نفع مسیحیت باشد ، به ضرر آن و به نفع اسلام تمام شده است. چرا که حتی نویسندگانی مسیحی نیز در صدد پاسخ به این ادعاهای گزاف برآمدند و کتاب هایی را منتشر کردند که برخی از آن ها را قبلا معرفی کرده ایم (ر.ک : نبیل لوقا البباوی ، معرفی کتاب انتشار الاسلام بحد السیف به همراه ارائه لینک دانلود).

اما امروز با مختصری بررسی نرم افزاری در کتاب مقدس و قرآن کریم ، سعی کردم واژه هایی که معمولا به عنوان نمادهایی از خشونت محسوب می شوند را جستجو کنم و ببینم از این نظر ، محتوای این دو کتاب به چه نحو با مساله مواجه شده اند. نتیجه جالب توجه و خواندنی بود:

این کار را شما هم به سادگی می توانید انجام دهید. حتی ممکن است شما بتوانید واژه های بیشتر و بهتری را مورد بررسی قرار دهید. نتایج خود را می توانید در بخش نظرات قرار دهید.

در کتاب مقدس فراوانی واژه های بررسی شده به شرح زیر است:

واژه شمشیر:  ۴۰۶  مرتبه
فقط واژه انتقام: ۸۸ مرتبه
جنگ : ۶۰۰
کشتن و مشتقات آن = ۲۵۷
کشتن : ۹۷
بکشید: ۱۸
قتل : ۱۲۶
کشتار :۱۶

فراوانی همین واژه ها در قرآن کریم به نحو زیر است:

واژه شمشیر:  ۰  مرتبه
واژه انتقام و منتقم و منتقمون: ۷ مرتبه
جنگ و حرب : ۴ مرتبه
کشتن و کلیه مشتقات آن: ۹۸ مرتبه

 

حال مقایسه کنید ۱۳۵۱ واژه خشونت در کتاب مقدس با ۱۰۹ مورد از همان واژه ها در قرآن کریم

البته این اشکال متوجه کلیه کسانی است که به کتاب مقدس اعتقاد دارند. اعم از کاتولیک ، پروتستان ، ارتدوکس ، شاهدان یهوه و … .

آنچه گفتیم تنها از حیث بررسی آماری واژه ها بود ، والا از حیث محتوای آیات ، این سوای آیات فراوانی است که در کتاب مقدس وجود دارد و به داستان های خشن و به دور از حقوق انسانی زیادی اشاره می کند و واژه های مورد اشاره هم اصلا در آن ها نیامده است. تنها در یک عنوان از این آیات می توان هشت مورد از نسل کشی های مختلف یوشع را برشمرد که در جنگ های خود کلیه ساکنان مناطق مختلف را اعم از انسان و حیوان ، زن ، کودک ، نوزاد و چهارپایان و … را به دم شمشیر هلاک می نماید و چنین نسل کشی های انبیای الهی مورد تایید قرآن کریم نیست.

منبعنویسنده: بنیامین

مترجم صوتی مایکروسافت که لحن و طنین صدا را هنگام ترجمه حفظ می‌کند

علیرغم هنر دوبلورهای ایرانی، همیشه وقتی فیلم‌های دوبله‌شده را می‌دیدم با خودم فکر می‌کردم که آیا روزی امکانش را خواهیم داشت که صدای یک هنرپیشه را با همان طنین و حالت صدای خودش به زبان دیگری تبدیل کنیم؟! ظاهرا محققان مایکروسافت مدت‌ها بود که به این فکر افتاده بودند.

پژوهشگران شرکت مایکروسافت سه‌شنبه این هفته از نرم‌افزار جالبی رونمایی کردند که می‌تواند با حفظ طنین، تأکید و آهنگ صدای یک نفر، حرف‌های او را از زبانی به زبان دیگر به صورت صوتی برگردان کند.

در جربان رونمایی از این نرم‌افزار، «ریک رشید» -رئیس قسمت پژوهش مایکروسافت- یک جمله طولانی به انگلیسی گفت و نرم‌افزار موفق شد این جمله را به اسپانیایی، ایتالیایی و زبان ماندارین برگردان کند.

در اینجا صدای ریک رشید را به انگلیسی می‌شنوید، حالا ترجمه صدای او را بشنوید:
اسپانیایی ایتالیایی و ماندارین

برای اینکه سیستم قادر به این کار شود، نخست باید مدل صدای یک نفر را شناسایی کند و برای این کار نیاز به یک ساعت تمرین است. سپس این مدل به مدل تبدیل متن به صدای مایکروسافت، داده می‌شود.

فرانک اسنوگ که نویسنده اصلی این نرم‌‌افزار است گفته است که در حال حاضر از این راهبرد برای ترجمه ۲۶ زبان به هم می‌شود، استفاده کرد.

حالا تصور کنید که این فناوری تکامل پیدا کند و کاربران ویندوز فون‌ها بتوانند با نصب یک اپ و با کمک سرویس ابری مایکروسافت یا Azure، وقتی نیاز پیدا کردند، حرف‌هایشان را همان طنین و حالت صدای خودشان به زبان دیگر تبدیل کنند.

آیا این فناوری وارد ویندوز فون ۹ خواهد شد؟!

ویدئوی همایش TechFest مایکروسافت را می‌توانید از اینجا دانلود کنید، معرفی این نرم‌افزار مترجم از دقیقه ۱۲ این ویدئو شروع می‌شود.

منبع: + و + , 1pezeshk.comنویسنده: بنیامین

رسم وحشتناک چینیها برای زنان

سالها قبل در چین، پاهای کوچک در زنان زیبایی محسوب میشد. به همین دلیل برای کوچک نگه داشتن پاهای آنها
در سنین کودکی پاهای آنها رو محکم میبستند و تحت فشار قرار میدادند (قنداق پیچ میکردند) کاری دردناک و وحشتناک.
عکسهای زیر مربوط به همین سنت وحشتناک است در چین میباشد

پای زن در چین

پای زن در چین
نویسنده: بنیامین

عکس هایی از عجایب خلقت
Cat Fishy
I found this picture of a big catfish, In taiwan its over 6oo pounds..the village ate it before it could be
researched
نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

تصاویر باورنکردنی از ابتدای لقاح تا تولد نوزاد‎

لینارت نیلسون
(Lennart Nilsson) 
دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد. این تصاویر باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم.
در ادامه مطلب


نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس

دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس
دکتر رضا وثوق یکی از سرشناس ترین پزشکان زیبایی در آلمان می‌باشد. به گزارش پارس ناز او که 48 سال سن دارد زنی 33 ساله را ملاقات می‌کند و به او علاقه‌مند می‌شود و تصمیم به ازدواج می‌گیرند. این دو بایکدیگر ازدواج می‌کنند اما یک مشکل وجود داشت. این آقای دکتر از ظاهر همسرش راضی نبوده برای همین تصمیم می‌گیرد زن رویایی‌اش را، خودش بسازد!

www.parsnaz.ir - دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس

او 8 عمل زیبای برروی صورت و بدن همسرش انجام می‌دهد تا اینکه همسرش به شکل دلخواهش در می‌آید. ظرف 5سال 1600 گرم سیلیکون در بدن همسرش قرار می‌دهد. همچنین لب‌ها و خطوط چشم همسرش را تغییر داد.

www.parsnaz.ir - دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس

این کارهای آقای دکتر چندان کم هزینه هم نبوده و 32.500 دلار خرج روی دستش گذاشته است. البته این مبلغ برای او مقدار زیادی نیست چرا که او سالانه 1200 مراجعه کننده در کلینیک پزشکی‌اش دارد. در نهایت رضا وثوق احساس می‌کند که با دختر رویاهایش ازدواج کرده است.

www.parsnaz.ir - دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس
 
www.parsnaz.ir - دکتری ایرانی که زنش را تبدیل به دختر رویاهایش کرد + عکس


نویسنده: بنیامین

با زندگیت میخوای چی کار کنی ؟؟نویسنده: بنیامین

قدیمی‌ترین اندام مصنوعی بدن

در موزه علوم لندن نمونه‌های از قدیمی‌ترین اعضای مصنوعی نگهداری می‌شوند که قدمت قدیمی‌ترین نمونه موجود به دو هزار و ۷۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

 

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا ، بخشی از موزه علوم لندن به مراحل تکاملی ساخت پروتز یا اعضای مصنوعی بدن انسان اختصاص داده شده است.

andam-masnouei1.jpg (303×171)نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

مقایسه سخت افزاری نسل سوم آیپد با رقبای اندرویدیش

روز گذشته اپل، از نسل سوم آیپد با مشخصات سخت افزاری کم نظیر پرده برداری کرد، نسل سوم آیپد که فعلا New iPad نامیده می شود مجهز به پردازنده 2 هسته ای A5X با 4 هسته گرافیکی، دوربین 5 مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیو 1080p و نمایشگر فوق العاده 9.7 اینچی با رزولوشن 1,536 در 2,048 پیکسل است. حال که نسل جدید آیپد معرفی شده زمان مناسبی است که آن را با دیگر رقبای اندرویدیش مقایسه کنیم. خواندن مقاله را ادامه دهید تا مقایسه سخت افزاری New iPad را با تبلت های سامسونگ، اسوس، آمازون و نوک مشاهده کنید.

نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

داستان های کوتاه و خواندنی

از یک دختربچه بدجوری کتک خوردم !


امروز سر چهار راه کـتـک بـدی از یـک دختـر بچـه ی هفـت سـالـه خـوردم ! اگه دل به درددلم بدین قضیه دستگیرتون میشه ...
پشت چراغ قرمز تو ماشین داشتم با تلفن حرف میزدم و برای طرفم شاخ و شونه میکشیدم که نابودت میکنم ! به زمینو زمان میکوبمت تا بفهمی با کی در افتادی! زور ندیدی که اینجوری پول مردم رو بالا میکشی و... خلاصه فریاد میزدم که دیدم یه دختر بچه یه دسته گل دستش بود و چون قدش به پنجره ی ماشین نمی رسید هی می پرید بالا و میگفت آقا گل ! آقا این گل رو بگیرید...

منم در کمال قدرت و صلابت و در عین حال عصبانیت داشتم داد میزدم و هی هیچی نمیگفتم به این بچه ی مزاحم! اما دخترک سمج اینقد بالا پایین پرید که دیگه کاسه ی صبرم لبریز شد و سرمو آوردم از پنجره بیرون و با فریاد گفتم: بچه برو پی کارت ! من گـــل نمیخـــرم ! چرا اینقد پر رویی! شماها کی میخواین یاد بگیرین مزاحم دیگران نشین و ... دخترک ترسید و کمی عقب رفت! رنگش پریده بود ! وقتی چشماشو دیدم ناخودآگاه ساکت شدم! نفهمیدم چرا یک دفعه زبونم بند اومد! البته جواب این سوالو چند ثانیه بعد فهمیدم!

ساکت که شدم و دست از قدرت نمایی که برداشتم، اومد جلو و با ترس گفت: آقا! من گل نمیفروشم! آدامس میفروشم! دوستم که اونورخیابونه گل میفروشه! این گل رو برای شما ازش گرفتم که اینقد ناراحت نباشین! اگه عصبانی بشین قلبتون درد میگیره و مثل بابای من میبرنتون بیمارستان، دخترتون گناه داره ...

دیگه نمیشنیدم! خدایا! چه کردی با من! این فرشته ی کوچولو چی میگه؟!

حالا علت سکوت ناگهانیمو فهمیده بودم! کشیده ای که دخترک با نگاه مهربونش بهم زده بود، توان بیان رو ازم گرفته بود! و حالا با حرفاش داشت خورده های غرور بی ارزشمو زیر پاهاش له میکرد!

یه صدایی در درونم ملتمسانه میگفت: رحم کن کوچولو! آدم از همه ی قدرتش که برای زدن یک نفر استفاده نمیکنه! ... اما دریغ از توان و نای سخن گفتن!

تا اومدم چیزی بگم، فرشته ی کوچولو، بی ادعا و سبکبال ازم دور شد! اون حتی بهم آدامس هم نفروخت! هنوز رد سیلی پر قدرتی که بهم زد روی قلبمه! چه قدرتمند بود!

همیشه مواظب باشید با کی درگیر میشید! ممکنه خیلی قوی باشه و بد جور کتک بخورید که حتی نتونید دیگه به این سادگیا روبراه بشین ...نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

چه تفاوتی بین گوشت حلال و حرام وجود دارد؟

لیلا شهرستانی محقق علوم اسلامی است که در امریکا زندگی می‌کند و در رشته  میکرو بیولوژی تحصیل کرده است.

halaal.jpg (225×225)

وی دوره لیسانس را در دانشگاه کالیفرنیا استیت یونورسیتی فولرتون در رشته بیولوژی و دوره فوق لیسانس را در کالیفرنیا استیت پالی تکنیک یونورسیتی در رشته میکروبیولوژی سپری کرده است.
در جریان تحقیقات دانشگاهی جرقه‌ای در مطالعات میان رشته بین علوم اسلامی و میکرو بیولوژی در ذهن وی زده می‌شود که باب جدیدی را در فعالیت‌های او می‌گشاید.نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

سوسیـس و کالبـاس نـخورید، لطفا ...


از مرغ فروش می خواهید که مرغ را پاک کند و تمام پوست و آشغال و چربی و دل و روده آنرا بگیرد.
او هم این کار را می کند و زواید را در پاتیلی میریزد و مرغ پاک کرده را به بیش از دو برابر قیمت به شما می فروشد.
چند روز بعد برای فرزندان دلبندتان با قیمت های گزاف پیتزا یا ساندویچ کالباس و سوسیس سفارش می دهید.
و چه بسا خودتان هم با چه لذتی ناخنکی به آن می زنید و کلی خوشحال می شوید که چه غذای دلچسبی برای فرزندانتان خریده اید!
غافل از اینکه همان پوست و دل و روده و پی و چربی های مملو از هورمون را که چند روز قبل به قیمت مرغ کامل و پاک نکرده خریده و سپس دور ریخته بودید؛ دوباره خریده اید و با لذت شاهد خورده شدن آنها توسط فرزندان عزیز و دلبندتان هستید. گذشته از اینکه اکثر مواد موجود در آن اصلا ارزش غذایی نداشته، بعد هم غصه می خورید که چرا سینه پسر هشت نه ساله دلبندتان مانند سینه های یک دختر سیزده چهارده ساله شده و کم کم دارد نیاز به سینه بند پیدا می کند و دلخراش تر آنکه همین فرزندی که او را از جان خود عزیزتر می دارید به سی سالگی نرسیده به دلیل چاقی و اختلالات هورمونی و گرفتگی عروق باید از این مطب به آن مطب و از این بیمارستان به آن بیمارستان ببرید و بر بخت بد او و بخت بد خودتان نفرین کنید ...


نویسنده: بنیامین ادامه مطلب

هنـر قـدم زدن یـک دختـر روی بـرف!

در چند هفته گذشته هنرمندی به نام Sonja Hinrichsen به کمک پنج تن دیگر از دوستانش توانستند یک اثر هنری بر روی برف ایجاد کند. نکته جالب در مورد این اثر این است که تمام آن بوسیله قدم زدن و رد پا ایجاد شده است.
نویسنده: بنیامین

.:: آخرین مطالب ::.

» انجمن شوش ( جمعه 20 مرداد 1391 )
» ماریسا میر و گوگلی کردن یاهو: عرضه غذای رایگان و جلسات هفتگی عمومی ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» آیفون جدید ۲۲ شهریور معرفی می شود ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» پرونده دعاوی بر سر Call of Duty شاید به ارزش ده ها میلیون دلار پایان یافته است ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» مردی که ادعا می کند با خوردن قرص، زن شده است ( دوشنبه 9 مرداد 1391 )
» Resident Evil 6 ترس را به این سری باز می‌گرداند ( یکشنبه 8 مرداد 1391 )
» سرویس اینترنت ۱ گیگابیتی گوگل فیبر راه اندازی شد ( جمعه 6 مرداد 1391 )
» If Only فیلمی برای عشق ورزیدن ( جمعه 6 مرداد 1391 )
» فرانک پیرسون نویسنده بعد از ظهر سگی در گذشت ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» اقدام جالب ایران و عربستان‌ در المپیک .......... ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» آتش‌گرفتن چند دستگاه Vita ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» ناسا در حال آزمایش اینترنت لیزری ۱۰۰ مگابیتی ( سه شنبه 3 مرداد 1391 )
» 12 نکته جالب در مورد شرکت اپل ( سه شنبه 3 مرداد 1391 )
» ناراحتی مورینیو از دوستی ژاوی و کاسیاس ( دوشنبه 2 مرداد 1391 )
» مرگ عجیب مادر و دختر در هتل ( دوشنبه 2 مرداد 1391 )

صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]
ثبت دامنه