تبلیغات
نوشته های آزاد

منشا اصلی بروز پدیده گرد و غبار کشور عراق است

به گزارش روز نیوز -  معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: منشا اصلی بروز پدیده گرد و غبار کشور عراق است.

به نقل از فارس حسن قدمی عصر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: کشور عراق متاسفانه به بخش عمده‌ای از تعهدات خود در زمینه مقابله با گرد و غبار عمل نکرده است.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای مقابله با ریزگردها افزود: متولی اصلی در این زمینه سازمان محیط زیست کشور است که باید بیشتر تلاش کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: منشأ اصلی گرد و غبار کشور عراق است که در این راستا تفاهم نامه‌هایی با این کشور منعقد شده که متأسفانه عراق به برخی از تعهدات خود عمل نمی‌کند.

قدمی به پیگیری‌های ایران از طریق مجامع بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در این راستا کار کاشت جنگل در وسعت 200 هکتار در اطراف استان کربلا انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران در رابطه با مشکل امداد هوایی در استان لرستان اظهار داشت: مقابله با بحران یکی از مسائل مهم در کل دنیاست که راهکارهای مختلفی در این زمینه در دستور کار قرار داده شده است.

معاون وزیر کشور یادآور شد: این طرح در نهایت منجر به احداث یک هزار و 400 هکتار جنگل در سطح بیابان‌های کشور عراق با هدف بیابان‌زدایی و مهار گرد و غبار و ریزگردهای معلق در هوا می‌شود.

وی با بیان اینکه امداد هوایی یکی از راهکارهای مقابله با حوادث احتمالی است، گفت: با این حال امداد هوایی مخاطراتی دارد و در همه کشورها به عنوان آخرین گزینه و انتخاب از آن استفاده می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: این در حالی است که در کشور ما همواره به دنبال این هستند که این راهکار به عنوان نخستین گزینه مورد استفاده قرار گیرد.

قدمی با بیان اینکه ایجاد پایگاه‌های امداد هوایی امکانات خاص خود را نیاز دارد، افزود: در این راستا یکی از راه‌ها استفاده از پتانسیل امداد هوایی نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته تفاهم نامه‌هایی برای دسترسی به بالگرد از این طریق منعقد شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران یادآور شد: همچنین با هلال احمر قراردادهایی منعقد شده که اگر استان‌ها بتوانند امکانات داخلی را فراهم کنند خود هلال احمر از محل بودجه حوادث نسبت به تأمین بالگرد اقدام کند.

معاون وزیر کشور در ادامه به بافت‌های فرسوده در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 72 هزار هکتار بافت فرسوده شهری و روستایی در سطح استان‌های مختلف کشور وجود دارد که نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند.

قدمی تصریح کرد: این میزان بافت فرسوده بیش از 10 میلیون نفر را به عنوان جمعیت ساکن در خود جای داده است.

وی اظهار داشت: بیشترین سطح بافت‌های فرسوده شهری کشور مربوط به شهر تهران با سه هزار و 200 هکتار است و در حوزه بافت‌های فرسوده روستایی نیز استان کرمان دارای بیشترین میزان بافت‌های فرسوده در مناطق روستایی است.


نویسنده: بنیامین

.:: آخرین مطالب ::.

» انجمن شوش ( جمعه 20 مرداد 1391 )
» ماریسا میر و گوگلی کردن یاهو: عرضه غذای رایگان و جلسات هفتگی عمومی ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» آیفون جدید ۲۲ شهریور معرفی می شود ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» پرونده دعاوی بر سر Call of Duty شاید به ارزش ده ها میلیون دلار پایان یافته است ( چهارشنبه 11 مرداد 1391 )
» مردی که ادعا می کند با خوردن قرص، زن شده است ( دوشنبه 9 مرداد 1391 )
» Resident Evil 6 ترس را به این سری باز می‌گرداند ( یکشنبه 8 مرداد 1391 )
» سرویس اینترنت ۱ گیگابیتی گوگل فیبر راه اندازی شد ( جمعه 6 مرداد 1391 )
» If Only فیلمی برای عشق ورزیدن ( جمعه 6 مرداد 1391 )
» فرانک پیرسون نویسنده بعد از ظهر سگی در گذشت ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» اقدام جالب ایران و عربستان‌ در المپیک .......... ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» آتش‌گرفتن چند دستگاه Vita ( پنجشنبه 5 مرداد 1391 )
» ناسا در حال آزمایش اینترنت لیزری ۱۰۰ مگابیتی ( سه شنبه 3 مرداد 1391 )
» 12 نکته جالب در مورد شرکت اپل ( سه شنبه 3 مرداد 1391 )
» ناراحتی مورینیو از دوستی ژاوی و کاسیاس ( دوشنبه 2 مرداد 1391 )
» مرگ عجیب مادر و دختر در هتل ( دوشنبه 2 مرداد 1391 )

ثبت دامنه